Her Konuda Yetkin Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Her Konuda Yetkin Forum

Haberden Eğlenceye, Spordan Filme Yetkin Forum

Özel tiyatrolara 2.5 milyon yardım

Vehbi
    Vehbi
    Yönetici
    Yönetici

Özel tiyatrolara 2.5 milyon yardım Empty Özel tiyatrolara 2.5 milyon yardım

Mesaj tarafından Vehbi Salı Şub. 24, 2009 4:21 pm

Kültür Bakanı Günay, 2008-2009 projeleri için özel tiyatrolara toplam 2 milyon 500 bin lira dağıtıldığını, bu rakamın geçen sezona göre yüzde 25 fazla olduğunu söyledi.

CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl'ün soru önergesini yanıtlayan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Başkent'in kültür ve sanat merkezi haline getirilmesi amacıyla yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Günay, Türkiye Uygarlıklar Müzesi'nin, Ankara ****** Kültür Merkezinde oluşturulması için çalışma başlatıldığını ifade ederek, Ankara Altındağ ilçesinde bulunan tescilli ''Cer Atölyelerinin'', ''Kültürel Amaçlı Özel Tesis Alanı'' haline getirileceğini bildirdi. Uygun bir başvuru yapılması durumunda bu mekanın, ''Çağdaş Sanatlar Müzesi ve Güzel Sanatlar Galerisi'' olarak yatırımcıya tahsisinin mümkün olacağını vurgulayan Günay, ayrıca Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi'nin fiziki şartlarının iyileştirilmesi çalışmalarının tamamlandığını, söz konusu binanın, yıl boyunca gerçekleşen çeşitli sergi, konser ve etkinliklerle halkın hizmetine sunulduğunu kaydetti.

Günay, Bakanlığının Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü tarafından ****** Kültür Merkezi alanı içerisinde 157 bin metrekare kullanım alanı olan ve Cumhurbaşkanı Senfoni Orkestrası ve çalışma birimleri için 4 ayrı bloktan oluşan Konser Salonu Merkezi'nin yapım çalışmalarının da sürdüğünü bildirdi.

ntvmsnbc.com

Forum Saati Perş. Mayıs 02, 2024 8:57 am