Her Konuda Yetkin Forum

Haberden Eğlenceye, Spordan Filme Yetkin Forum


  Teksas semalarında alev topu görüldü

  Paylaş
  avatar
  Vehbi
  Yönetici
  Yönetici

  Mesaj Sayısı : 200
  Kayıt tarihi : 06/02/09

  Teksas semalarında alev topu görüldü

  Mesaj tarafından Vehbi Bir Ptsi Şub. 16, 2009 4:31 pm

  Görgü tanıkları, geçtiğimiz pazar sabahı Teksas gökyüzünde arka arkaya parlayarak yanan bir alev topu gördüklerini ifade ettiler. Yerel bir televizyonun bir maraton sırasında yaptığı çekimde de görülebilen alevtopunun geçtiğimiz hafta gerçekleşen uydu kazasıyla ilgili olabileceği ifade ediliyor.

  Georgetown’lı görgü tanığı Matthew Donelon “oldukça parlak turuncu-mor bir objenin gökyüzünde kuzeye doğru süzüldüğünü” gördüğünü belirtti. Donelon, objenin arkasında bıraktığı dumanın 15 dakika boyunca kaldığını, herhangi bir ses çıkarmadığını söyledi.

  Bir başka görgü tanığı Max Lyon benzer bir şekilde bir obje gördüğünü, yumurtaya benzer bir şekle sahip bu objenin parlak, turuncu renkli bir merkeze sahip olduğunu, arkasında ise gümüş renkli, kuyruğa benzeyen bir iz bıraktığını ifade etti.

  Olay, o sırada gerçekleştirilen bir maratonu çeken yerel televizyon kanalı kameralarına şu şekilde yansıdı:

  ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA) sözcüsü Roland Herwing, görülen alev topunun 10 Şubat’ta gerçekleşen uydu kazasıyla ilgili olabileceğini ancak, bu konuda ellerinde kesin bir kanıt olmadını söyledi.

  Williamson Kasabası şerifi gördüklerinin bir uçak kazasına ait olabileceğini düşünerek helikopter ile bölgede enkaz aramaya çıktıklarını ancak herhangi bir enkaza ulaşamadıklarını belirtti.

  FAA, gerçekleşen uydu kazasyıla ilgili olası enkaz girişi konusunda cumartesi günü pilotları uyardığını belirtiyor. Rus yetkililer ise çarpışmadan kalan enkazın yörüngede binlerce yıl dolaşarak birçok uyduyu tehdit edebileceğini söyledi.

  Video

  ntvmsnbc.com


  _________________
  HKYF KURULU


  Forum Kurallarını Okumadan Konu Açmayınız, Yorum Yapmayınız

   Forum Saati Ptsi Ocak 21, 2019 5:07 am