Her Konuda Yetkin Forum

Haberden Eğlenceye, Spordan Filme Yetkin Forum


  Ve BOTAŞ kuyuları açılıyor

  Paylaş
  avatar
  Vehbi
  Yönetici
  Yönetici

  Mesaj Sayısı : 200
  Kayıt tarihi : 06/02/09

  Ve BOTAŞ kuyuları açılıyor

  Mesaj tarafından Vehbi Bir Cuma Şub. 27, 2009 7:06 pm

  Şırnak'ın Silopi ilçesi Cumhuriyet savcılığı, ilçede öldürülen bazı kişilerin atıldığı iddia edilen BOTAŞ'a ait kuyuları açma kararı aldı.

  Silopi Cumhuriyet Başsavcılığı, 1990'lı yıllarda öldürülen bazı kişilerin Silopi'deki BOTAŞ kuyularına atıldığı iddiasıyla ilgili başlattığı soruşturma kapsamında, kuyuların kazılmasını kararlaştırdı.

  KAZIYA HAVA MUHALEFETİ
  Alınan kararla Silopi Cumhuriyet Başsavcılığı Kaymakamlıktan kazı için iş makinesi talebinde bulundu. Ancak, savcılığın kuyularda kazı yapılması yönündeki kararının, hava muhalefeti nedeniyle uygulanamadığı bildirildi. Kazı çalışmalarına havanın düzelmesiyle başlanacağı öğrenildi.

  KEŞİF YAPILMIŞTI
  Silopi Cumhuriyet Başsavcısı Atilla Öztürk, Baro Başkanı Nuşirvan Elçi ve 7 avukat, öldürülen kişilerin atıldığı iddia edilen kuyuların bulunduğu bölgede bir süre önce keşif yapmıştı.

  Baro Başkanı Elçi, keşfin ardından yaptığı açıklamada, BOTAŞ tesisi ile Sinan Lokantası'na ait alandaki 2 kuyuda keşif yaptıklarını belirterek, ''BOTAŞ tesisleri yaklaşık 80 dönüm olduğu için keşif uzun sürdü. Buradaki keşif sırasında şüpheli gördüğümüz 2 yer ile 1996 ve 2004 yıllarında bir itirafçının beyanları sonucu toplam 3 cesedin çıkarıldığı Sinan Lokantası'ndaki 2 kuyunun açılmasını talep ettik. Buradaki 2 kuyudan biri doldurulmuş, diğerinin üzeri betonla kapatılmış'' diye konuşmuştu.

  ntvmsnbc.com


  _________________
  HKYF KURULU


  Forum Kurallarını Okumadan Konu Açmayınız, Yorum Yapmayınız

   Forum Saati Ptsi Ocak 21, 2019 5:08 am