Her Konuda Yetkin Forum

Haberden Eğlenceye, Spordan Filme Yetkin Forum


  Dolar 5 kuruş eridi, 1,67’ye indi

  Paylaş
  avatar
  Vehbi
  Yönetici
  Yönetici

  Mesaj Sayısı : 200
  Kayıt tarihi : 06/02/09

  Dolar 5 kuruş eridi, 1,67’ye indi

  Mesaj tarafından Vehbi Bir Ptsi Şub. 23, 2009 4:19 pm

  Citigroup ile ilgili endişeler, bankanın tamamının kamulaştırılması ile sonuçlanmayacağının düşünülmesi sonrası azalırken doların dış piyasalardaki değer kaybına paralel iç piyasada dolar/TL güne bankalararası piyasada 1,69’un altında başladı. Bankacılar global piyasaların içeride belirleyici olacağını belirttiler.  Bankalararası piyasanın cuma günü 1,72 liraya yaklaşan dolar kotasyonları gün içinde 1,6780’e kadar geriledi.

  Euro/dolar kurundaki sert harekete paralel dolar/TL’de 1,6850’li seviyelerin altının görüldüğünü belirten yerli bir bankanın döviz masası yöneticisi, “Citi ile ilgili endişeler bankanın kamulaştırılması değil öncelikle sermaye enjeksiyonu ön planda olduğunu anlaşılması sonrası azaldı. Azalan kaygılarla birlikte Euro/dolar kurunda yüzde 1.5’in üzerinde bir tepki gördük. Aynı tepki dolar/TL’ye de yansıdı. Kur 1,6850’nin altında” dedi.

  Citigroup’un devletleştirileceğine yönelik kaygıların azalması küresel piyasalara da olumlu yansıdı. Avrupa borsalarında yüzde 2’ye yakın yükselişler yaşanıyor.

  İMKB de dışarıdaki olumlu havaya bağlı olarak haftaya artışla başladı. Borsada yüzde 2’yi aşkın yükseliş var.

  ntvmsnbc.com


  _________________
  HKYF KURULU


  Forum Kurallarını Okumadan Konu Açmayınız, Yorum Yapmayınız

   Forum Saati Ptsi Ocak 21, 2019 5:43 am